Bobin boyama; rulo şeklindeki metaller üzerine poliüretan merdaneler ile uygulanan yüksek otomasyonda boyamadır. Boyalı rulo sacların üretiminde belli başlı adımlar izlenir. Bu adımlardan ilki bobinin açılıp, üst ve alt yüzeylerinin temizlenmesidir. Bu temizleme işlemi, özel kimyasallar kullanılarak gerçekleştirilir. Ardından üst ve alt metal yüzeyleri korozyon direncini arttırmak ve boyanın tutulmasını sağlamak amacı ile kromatlanır ve fırınlanır.  Sonrasında astarlanır ve yeniden fırınlanır.

Boyalı rulo sac işleminde, sadece ön yüzey boyanacaksa arka yüzeye yapışkanlığı yüksek arka boya uygulanır. Çift yüzey boyamalarda ise astarın üzerine son kat boya uygulanarak fırınlanır.

Tüm bunların yanında müşterilerden gelen talebe göre koruyucu film uygulaması da yapılabilir. Son olarak da boyalı sac rulo haline sarılır ve paketlenerek satışa hazır hale getirilir.

Sektörün tercih edilen firmaları arasında yer alan OMG Demir Çelik A.Ş. Yassı Metal olarak, boyalı rulo sac imalatının her aşamasında uzman ekibimiz ile birlikte özenle çalışarak, müşteri beklentilerini en yüksek standartlara uygun olarak gerçekleştiririz.

Boyalı Rulo Sac Kullanım Alanları

Çeşitli aşamalardan geçirilerek üretilen boyalı rulo sac, en çok inşaat sektöründe kullanılır. Bu sektörde en çok tercih edildiği alanlar ise; zirai ve askeri hangar inşaatı, dış cephe, çatı kaplaması ve metal kiremit üretimi, metal bina kapıları ve modüler iç mekân yapı malzemeleridir.

Boyalı rulo sac, inşaat sektörünün yanında dayanıklı tüketim mamullerinde de kullanılır. Bunların arasında beyaz eşya üretimi, DVD, receiver üretimleri yer alır. Ayrıca ısıtma sistemleri, aydınlatma armatürleri, reklam panoları ve tarım ve hayvancılık sektörlerinde de kullanılmaktadır.

Yıllardır edindiği tecrübe ile sektöründe en çok tercih edilen firmalar arasında yer alan OMG Demir Çelik A.Ş. Yassı Metal, tüm sektörlerin boyalı rulo sac ihtiyaçlarını karşılamak için uzman personeli ile birlikte sürekli çalışmakta ve kendisini geliştirmektedir.

Siz de hangi sektörde hizmet veriyor olursanız olun, bizimle iletişime geçerek boyalı rulo sac talebinde bulunabilirsiniz. Sektörünün öncü firmalarından biri olarak,  öncelikle beklentilerinizi dinler ve sonrasında kaliteli bir hizmet sunarız.