Yassı metal sektörü, teknolojideki gelişmeler ile birlikte her geçen gün ilerleme kaydetmektedir. Yüksek standartlarda ürün imal edilebilmesi için üretim kalitesi arttırılmakta ve çok daha kaliteli hizmet sunulmaktadır. Sektörde üretimi yapılan ürünlerin başında; silisli sac, DKPsac, HRP sac, Galvaniz sac ve Alüminyum sac gelmektedir. Firmamız, sektördeki gelişmeleri yakından takip eder ve bu ürünlerin işlenmesi sırasında dilme hatlarında yeni teknolojiler kullanır.

Rulo Dilme Hatları

Rulo dilme işlemi, belli genişlikte olan rulo halindeki sac malzemenin açılıp belli aralıklara sahip bıçaklar arasından geçirilerek, dar bantlar şeklinde sarılması işlemidir. Son teknoloji ile hizmet sunan rulo dilme hatlarının bekletme turnikesi, ruloları hattın yakınında bekleterek rulo yükleme zamanını hızlandırır ve işlemlerin çok daha hızlı gerçekleşmesine katkıda bulunur. Zemin tipi rulo yükleme alanı ise, ruloyu bekletme kanalından ya da vinçten alır ve oldukça pratik bir şekilde rulo açıcının merdanesine taşınmasını sağlar.

Dilme hatlarında önemli bir diğer kısım ise rulo açıcıdır. Rulo açıcı, ruloyu belli bir gerilimle açar ve sacın ucunun hatta beslenmesi görevini yerine getirir. Motorun harekete geçirmesi ile dönen üst baskı merdanesi, sacın ucunun kontrolsüz bir şekilde açılmasını önler ve hatta sürülmesini sağlar.

Ağızlatma küreği olarak bilinen kısım ise sacın ucunun açılmasını önler ve herhangi bir el yardımına gerek duymadan sac ucunun bir sonraki üniteye ağızlatılmasını sağlar. Bu bölümdeki işlerin tamamı giriş kontrol istasyonu sayesinde ve butonlar ile pratik bir şekilde yapılır.

Uç kesme makası, sacın giriş ve çıkış uçlarının muntazam bir biçimde kesilmesine olanak tanır. Dilme ünitesi, pozisyonlama ünitesinde tam olarak eksenlenen sac, dairesel bıçaklar içerisinden çekip dilimlenmesini sağlar. Rulo dilme işlemi sonrasında kenar düzeltme işlemine geçilir. Bu sırada kenarlardaki “çapak” adı verilen ince sac şeritler çıkarılır. Ardından top haline getirilerek kolayca depolanır.

Firmamız sektördeki tecrübesi ile teknolojiyi de yakından takip ederek makine parkurlarını her yıl geliştirmektedir. Bunun yanında yatırımlar ile dilme hatlarında yeni teknolojiler kullanarak müşteri beklentilerini en iyi şekilde karşılamaktadır.