Yassı metal sektöründe imalatı gerçekleştirilen ürünler arasında yer alan DKP saclar; sürekli döküm ile sıvı çelik slab halinde üretilirler. Bu aşamadan sonra slablar son ürün haline getirilir ve hemen ardından sıcak ya da soğuk haddeleme işlemine geçilir. Sıcak ya da soğuk haddeleme sonrasında elde edilen DKP sacdır. Ancak bu farklı şekilde haddelenerek üretilen DKP saclar arasında belli farklılıklar bulunmaktadır. Bu farklılıkların başında da kimyasal özellikleri gelmektedir. Pek çok sektör tarafından rağbet gören bu DKP saclara olan talep, 2018 senesinde de devam etmektedir.

DKP sac imalatı sırasında kullanılan sıcak haddeleme işlemi ile slablar gittikçe incelir ve bu sayede boyları da uzar. Ayrıca bunların yanında haddeleme işleminin uzunluğuna göre sacın kalınlığı da değişmektedir. 1,50 mm ile 2,0 mm kalınlığı arasında imal edilebilen DKP saclar, pek çok sektörde kullanım alanı bulunmaktadır. Rulo haline getirilerek satışa sunulan bu metal ürünler, aynı zamanda oldukça dayanıklıdır.

En Son Teknoloji ve Kalifiye Çalışanlar ile DKP Sac Üretimi

OMG Demir Çelik, son teknoloji parkurları ve işinde uzman iş gücü ile kaliteli yassı metal üretimi yapmaktadır. Bu nedenle üretimini yaptığımız DKP sac malzemelere olan talep 2018’de de devam etmektedir. Stoklarımızda; 0,15 mm ile 3 mm arasında DKP sac bulunmaktadır. Sektörlerin ihtiyaçlarına göre bu aralıkta talep edilen tüm sac siparişlerini çalışanları ile birlikte büyük bir titizlik ile hazırlanır ve tam zamanında teslim edilir.

DKP sacların günümüzde kullanım alanı oldukça geniştir. Ancak genel olarak beyaz eşya ve havalandırma ürünlerinin imalatı sırasında kullanılırlar. Bunun en önemli nedeni ise, DKP sacların çekilme özelliğinin oldukça yüksek olmasıdır. Bunun yanında bu yassı metal ürününün sünekliği ve tokluk seviyesi de fazladır.

Her geçen yıl talebin daha da arttığı DKP sac ürünlerimiz, aynı zamanda gıda sektörü, barajlar, kimya-ilaçlama ve asansör korumaları gibi alanlarda da kullanılmaktadır. Kolaylıkla işlenebilen ve kaynak tutma özelliği olan bu sac çeşidi, modern makine parkurlarımızda, kaliteli malzemelerden imal edilerek teslim edilmektedir.