Galvaniz sac, metalin soğuk haddeleme işlemi ardından sıcak daldırma işlemine tabi tutulması ve her iki yüzeyinin de çinko kaplanması ile elde edilirler. Bu kaplama işleminin en önemli amacı, açık alanlarda kullanılacak malzemenin korozyona uğramasını önlemek ve malzemenin ömrünü uzatmaktır. Galvaniz sac teknik özellikleri nedeniyle tercih edilebilirliği yüksek bir üründür. Sektöründe uzun yıllar boyunca elde ettiği tecrübesi ile OMG Demir Çelik A.Ş. Yassı Metal, ileri teknoloji ve uzman kadrosu ile birlikte galvaniz sac üretimi yapmaktadır.

Galvaniz sac malzeme, özellikle otomotiv sektörü gibi dış yüzey kaplama yapan sektörler tarafından rağbet görmektedir. Galvaniz sac teknik özellikleri nedeniyle daha pek çok sektör tarafından tercih edilmektedir. İşte bu malzemenin tercih edilebilirliğini arttıran o teknik özellikler.

·         Korozyon Direnci: Galvaniz sac teknik özellikleri arasında belki de en önemlisi korozyon direncidir. Bu malzeme, çinkonun doğasında bulunan metali korozetif elementlere karşı bariyer kurarak koruma özelliği bu direnci sağlamaktadır.

·         Şekillendirilebilirlik: Galvaniz sacların önemli bir diğer özelliği de kolay şekillendirilmelidir. Özellikle ekstra derin çekilebilirllik ve bükme istenen parçaların üretimi için ideal bir malzemedir.

·         Kusursuz Yüzey Görünümü: Galvaniz saclar, yüzey kaliteleri nedeniyle görünür yüzey uygulamalarında rahatlıkla kullanılabilirler.

·         Kaynaklanabilirlik: Galvaniz sac teknik özellikleri arasında, kaynaklanabilirlikleri de yer almaktadır. Bu özellikleri sayesinde birçok kaynak prosesi ile kaynaklanabilirler.

·         Boyanabilirlik: Galvaniz sac ürünler, ön işlemleri doğru şekilde yapılırsa, kolay bir şekilde boyanabilirler. Bu ön işlemler ise yüzey işlemleri ve yağ alma işlemleridir.

Bu kullanışlı sac malzeme, sahip olduğu teknik özellikleri nedeniyle pek çok sektör tarafından tercih edilmektedir. Bu sektörlerin başında otomotiv sektörü gelmektedir. Otomobil üreticileri, hem iç yüzey hem de dış yüzey parça üretimlerinde galvaniz sac malzeme kullanırlar. Bunun nedeni ise galvaniz sac teknik özelliklerinin sağladığı avantajlardır. Bu malzeme otomotiv sektörünün yanında, beyaz eşya sektöründe de oldukça rağbet görmektedir.

OMG Demir Çelik A.Ş. Yassı Metal yıllardır, uzman personeli ve her yıl güçlendirdiği makine parkurları ile birçok sektörün ihtiyacını karşılayacak galvaniz sac üretimini gerçekleştirmekte, müşteri beklentilerini en iyi şekilde karşılamaktadır.